Connect with us

Motor Delisi

Toprak Razgatlıoğlu kimdir ?

YARIŞLAR

Toprak Razgatlıoğlu kimdir ?

top-raz

Türkiye’nin milli gururu, genç yaşta elde ettiği başarılarla ülkemizi gurulandıran Toprak RAZGATLIOĞLU kimdir ? Başarıları, hedefleri ve hayalleriyle genç şampiyonu tanıyalım..

Toprak Razgatlıoğlu motorsporları alanında Türkiye’nin en fazla ümit beslediği genç yeteneklerden biri. 2012 seçmelerinde 106 kişinin arasından Red Bull Rookies Cup yarışçısı olma hakkı kazanan Toprak, bunu başaran ilk Türk motosikletçi oldu. Şampiyonadaki ikinci sezonunda Sachsenring yarışında kürsünün zirvesine çıktı ve sezonu da 123 puanla altıncı olarak bitirdi.

Red Bull Rookies Cup’taki başarılarının ardından özel davetle Superstock 600 kategorisinde 2014 sezonunun son yarışı olan Magny-Cours’da start alan Toprak, bu pisti ve Kawasaki 600cc motorunu ilk kez deneyimliyor olmasına rağmen yarışı kazandı ve dünya motorsporları çevrelerinde adından bir kez daha söz ettirdi.

Alanya’da doğup büyüyen ve halen lise öğrenimini sürdüren Toprak, beş yaşında 50cc üzerinde başlattığı kariyerinde hızlı adımlar aldı ve 65cc ve 85cc motokros şampiyonluklarının ardından TMF’nin düzenlediği 600cc şampiyonasında da C Grubu’nda 2009 ve 2011 yıllarında iki kez Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. 2012 sezonunda başarısını A Grubu ve TMF GP 600cc sınıfına taşıyan Toprak, buralarda da Türkiye Şampiyonlukları elde etti.

2015’te önceki sezonun son yarışını kazandığı Avrupa Superstock 600 kategorisinde yarışacak olan Toprak, burada da şampiyonluğa ulaşma ve kariyerini bir üst seviyeye taşıyıp Kenan Sofuoğlu’ndan aldığı bayrağı başarıyla taşıma hedefinde.

 

[box type=”shadow” align=”aligncenter” width=”700″ ]MERHABA BENİM ADIM :Toprak Razgatlıoğlu

DİSİPLİNİM Superstock 600.

ARKADAŞLARIM BANA DER Hızlı Çocuk.

TARİHİNDE DOĞDUM. 16 Ekim 1996 in Alanya.

ÖZEL YETENEĞİM Moto Stunt Akrobasi.

HAYAT FELSEFEM İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek gerek.

HAYATIMDAKİ EN ÖNEMLİ İNSAN: Ailem.

EN SEVDİĞİM YEMEK Ispanak, Adana kebap, Kemalpaşa tatlısı.

DİNLEMEKTEN ZEVK ALDIĞIM MÜZİK TÜRÜ Pop Müzik.[/box]

[tabs type=”vertical”][tabs_head][tab_title]KARİYERİNDE ÖNE ÇIKANLAR[/tab_title][/tabs_head][tab] 2014: Red Bull MotoGP Rookies Cup Sachsenring GP Yarış Zaferi, Genel Klasman Altıncılığı & Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 600cc A Grubu Şampiyonluğu

2013: Red Bull MotoGP Rookies Cup Austin GP Podyumu, Genel Klasman Onunculuğu

2012: Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 600cc A Grubu Şampiyonluğu & TMF GP 600cc Şampiyonluğu

2011: Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 600cc C Grubu İkinciliği

2008: KTM 85cc Türkiye Motokros Şampiyonluğu

2007: KTM 85cc Türkiye Motokros Şampiyonluğu

2004: KTM 65cc Türkiye Motokros Şampiyonluğu[/tab][/tabs]


Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Reklam
To Top