MXGP Türkiye
Toprak, şampiyonluk iddiasını güçlendirdi. - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Toprak, şampiyonluk iddiasını güçlendirdi.

MOTO HABER

Toprak, şampiyonluk iddiasını güçlendirdi.

2017 Avrupa Superstock 1000 Şampiyonası’nda mücadele eden temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu, Portekiz’de gerçekleştirilen sezonun 7. yarışı STK 1000 Portimao ilk sırada tamamladı ve şampiyonluk iddiasını güçlendirdi.

Avrupa Superstock 1000 Şampiyonası’nda şampiyonluk mücadelesi veren milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Portekiz’de düzenlenen sezonun yedince yarışında birinciliği elde etti. İkinci sezonunu yaşadığı Superstock 1000’de kariyerindeki üçüncü zaferi yakalayan genç sporcumuz, 25 puanı hanesine yazdırdı.

Razgatlıoğlu, şampiyonanın bitimine iki yarış kala lider Michael Ruben Rinaldi ile arasındaki puan farkını 8’e düşürdü.

14 tur süren yarışa, seneye Superbike’ta yarışacak genç gururumuz Toprak Razgatlıoğlu iyi başladı ve Mike Jones’u geçerek iderliği devraldı. Bu turun sonunda da en hızlı tur zamanını kaydeten temsilcimiz Jones’la 1.5 saniye fark açtı.

3. turda Florian Marino, Jones’u geçerek 2. sıraya yükseldi. Bu süreçte Illia Mykhalchyk ve Federico Sandi düşerek yarış dışı kaldılar.

Yarışın yarısı itibariyle temposunu kaybetmeyen temsilcimiz, Marino’yla olan farkın 2 saniyenin altına düşmesine izin vermedi. Şampiyona lideri Micheal Ruben Rinaldi ise bu periyotta sadece 9. sıradaydı.

Yarışın bitmesine 4 tur kala 1. virajdaki parçalar nedeniyle kırmızı bayrak sallandı ve seans durduruldu. bu turun sonundaki klasman sonucunda yarışı temsilcimiz Toprak kazandı. Milli gururumuzu Marino ve Aprillia’dan Maximillian Scheib takip etti.

Yarışa poleden başlayan Jones ise 4. sırada kaldı. Şampiyona lideri Rinaldi ise 9. sırada yer aldı.

İlk 10’u tamamlayan sürücüler ise Jeremy Guarnoni, Roberto Tamburini, Sebastien Suchet, Luca Vitali, şampiyona lideri Rinaldi ve Toni Finsterbusch oldu.

Bu yarış sonunda temsilcimiz 114 puana yükseldi ve Rinaldi’yle arasındaki puan farkı 8’e düştü. Böylece temsilcimiz şampiyonluk yolundaki iddiasını arttırdı. Yarışta ikinci olan Marino’nun ise 100 puanı bulunuyor.

STK1000’deki bir sonraki yarış 29 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Fransa’da olacak.

Harun Çabuk 11. oldu
Supersport 300’de yarışan temsilcimiz Harun Çabuk, 22. sıradan başladığı yarışta kötü start alıp 25. sıraya düşmesine rağmen yarışı 11. sırada tamamladı ve 5 puan kazandı.

SÜRÜCÜLER KLASMANI 
Sezonun 7. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 4 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Ruben Rinaldi (İtalya) – 122 Puan
2. TOPRAK RAZGATLIOĞLU (TÜRKİYE) – 114
3. Florian Marino (Fransa) – 100
4. Roberto Tamburini (İtalya) – 82

MARKALAR SIRALAMASI 
Sezonun 7. yarışının ardından markalar klasmanının ilk 3 sırasındaki puan durumu şöyle:
1. Ducati – 134 Puan
2. Kawasaki – 124
3. Yamaha – 123

Avrupa Superstock1000 ile Dünya Supersport300 Şampiyonalarının takvimi şöyle: 
01 Ekim: Fransa
22 Ekim: İspanya-Jerez

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top