MXGP Türkiye
Valentino Rossi fizyoterapi uygulamasına başladı. - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Valentino Rossi fizyoterapi uygulamasına başladı.

MOTO HABER

Valentino Rossi fizyoterapi uygulamasına başladı.

Antrenmanı esnasında geçirdiği kaza nedeniyle sağ bacağından ameliyat olan Rossi, MotoGP’ye en kısa sürede dönebilmek adına hafif bir fizyoterapi uygulamasına başladı.

Valentino Rossi Photographer Sky Sport

3 Eylül’de  Urbino’daki akademisine bağlı gençlerle enduro tarzı motosikletiyle antrenman sürüşü sırasında geçirdiği kaza nedeniyle sağ bacağından ameliyat olan Rossi, MotoGP’ye en kısa sürede dönebilmek adına hafif bir fizyoterapi uygulamasına başladı. Misano ve Aragon yarışlarına katılamayacak olan İtalyan sürücünün 15 Ekim’de geri dönüp dönemeyeceği ise kesin değil.

Rossi: “Ruhsal açıdan çok daha kötü durumdayım”

Valentino Rossi

Valentino Rossi, 2017 şampiyonluk şansını kaybetmenin verdiği üzüntünün bacağındaki yaralanmanın verdiği acıdan daha kötü olduğunu söyledi.

İtalyan sürücünün geçirdiği kaza sonucu yaralanması ve ameliyat olması nedeniyle gelecek iki yarışa katılamayacak olması, kendisi için şampiyonluk ihtimallerini ne yazık ki ortadan kaldırdı.

Rossi: “Bacağım acıyor ancak genel olarak iyi hissediyorum. Mental açıdan çok daha kötü durumdayım çünkü şampiyonluk şansımı  kaybettim, çok yazık oldu. Bu günlerde bana gösterdikleri şefkat için herkese teşekkür ederim. Yakında görüşürüz!” dedi

 

Rossi’nin yerine kimsenin yarışmayacak

Yamaha, bu hafta sonu koşulacak olan yarış için Rossi’nin yerine kimseyi geçirmeyecek ve Rossi’nin yokluğunda tamamen Maverick Vinales‘e odaklanacak. İspanyol sürücü, sezonun başındaki formunu yeniden keşfettiğine inanıyor.

Maverick Vinales & Valentino Rossi Photographer Yamaha MotoGP

Basın konferansında konuşan İspanyol sürücü Maverick Vinales: “Valentino’nun burada olmaması, özellikle burasının onun memleketi olması ve burada çok hızlı olması nedeniyle kesinlikle çok üzücü.” dedi

 

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top