Connect with us

Motor Delisi

Yarışçılardan federasyona İstanbul Park isyanı

MOTO HABER

Yarışçılardan federasyona İstanbul Park isyanı

istanbul-park-motosikletTürkiye Pist Şampiyonasına katılan yarışçılar sonunda isyan etti. Kendi aralarında organize olan yarışçılar bir bildiri yayınlayarak ; “İzmir Ülkü Yarış Pisti yerine dünya standartlarına uygun olarak yapılmış Intercity İstanbul Park’ta yarışmak istiyoruz. Intercity ile TMF arasındaki anlaşmazlıkların da bitmesini istiyoruz” şeklinde açıklama yaptılar.

Yarışçılar konuyla ilgili bir imza kampanyası başlattı.

images

Yarışçılar adına Mehmet YILMAZ aşağıdaki mesajı yayınladı;
Üzülerek görüyorum ki hiçbir büyüğümüzün bu taşın altına elini koymaya niyeti yok. Bu yazı Türkiye Motosiklet Federasyon Başkanlığına, Spor il Müdürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığına, Başbakanlık İletişim merkezine ve Cumhurbaşkanlığına aynen iletilecektir.

Çözümün bir parçası olmak isteyen tüm dostlarımdan da aynı mercilerle iletişime geçmelerini rica ediyorum.

2015 yılı Türkiye Motosiklet yarışı tarihinin belki de en parlak yılı olmasına rağmen bu başarıda malasef hepimizin umutlarını bağladığı Federasonun hiçbir katkısı bulunmamaktadır. Bir dünya şampiyonu ve bir avrupa şampiyonu çıkardığımız spor organizasyonunun Türkiye ayağında işletme sahibiyle asgari iletişimi dahi kuramayan Federasyon başkanımız sayın Bekir Yunus Uçar hem bu organizasyonun ülkemize bir daha gelişini engellemiş hem de Türkiyenin uluslararası standartlardaki tek yarış tesisinin kapılarının sonsuza kadar tüm Türk motosiklet sporcularına kapanmasına sebep olmuştur. Basından ve bizzat şahit olduğumuz, sporcu ve görevli arkadaşlarımızdan detaylarını öğrendiğimiz üzere yüzlerce Türk sporcusunun 300 milyon dolar ödenerek hayata geçirilen Intercity İstanbul Park pistinden faydalanamamasının tek sebebi sayın federasyon başkanımızın gerektiği gibi pohpohlanamamasıdır. Söz konusu tesis atıl durumda bekletilirken Türk sporcuları onbinlerce Euro harcanarak Yunanistan-Serres pistinde ve herhangi bir araç kullanan herkesin hemfikir olduğu şekilde yetersiz ve motosiklet yarışcıları için hayati tehlike arz eden İzmir ülkü pistinde yarıştırılmaktadır

2015 Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonasında mesleği motorsiklet yarışcılığı olan tek bir sporcu bulunmamaktadır. Çünkü motosiklet yarışları on onbeş meraklı insanın hobisi olmaktan öteye gidecek kaynaklara sahip değildir. 6 ayak üzerinden gerçekleştirilen yarışlara herhangi bir medya mensubu iştiraki saglanmadığı gibi şampiyonanın herhangi bir haber değeri de yoktur. Durum böyle olunca malasef sponsorlara yarısı izleyen 100 200 kişiye reklam yapıyor olmak birşey ifade etmemektedir.

Bu vahim koşullarda herşeye rağmen yarışan sporcular yaralandığında hastane önüne terkedilip kaçılmaktadır. Hastane acil servislerinde kolu bacağı kırık yapayalnız kalan arkadaşlarımızın yardım edecek kimse olmadığı için diğer hasta yakınlarına yalvarmaktan başka çözümleri olmamıştır.

Motosiklet Federasyonu kendi sporcularına harcamadığı bütçe ile dünyada eşi benzeri görülmedik şekilde kendi branşı olmamasına rağmen sujeti ve atv müsabakaları düzenlemektedir.

Tüm bu koşullar federasyon yetkilileri tarafından bilinmesine rağmen iyi niyetli herhangi bir adım atılmıyor olması artık tüm sporcular için bardağı taşırmıştır.

Bu yukarda yazdıklarım sporun şu anki durumudur. Aşağıda da bizzat Federasyon başkanımızın 2010 seçimiden sonra yaptığı açıklamayı okumanızı rica ediyorum. Kapalı devre gerçekleştirilen seçimlerde yönetim delegeleri, delegeler de Başkanı seçmektedir. Fakat bu yönetimde sporcunun bir söz hakkı yoktur ve spor artık bitme noktasına gelmiştir.

Saygılarımla,
Mehmet YILMAZ

“YENİDEN SEÇİLDİK

Gönül almaya, yol bulmaya, yoldaş olmaya geldik…

İşimizin zorluğunun bilincindeyiz.
Bir olmaya niyetli, birlikte çalışmaya azimli bir ekip olduk.
Ogün Baysan’la güçlü bir altyapı kurmaya, Zeki Başaran’la en yetkin motorsporları eğitim müfredatını hazırlamaya çalışacağız.
Sadık Özdemir’le kurumsallığımızı pekiştirmeye, Mahmut Nedim Akülke’yle aktif sporcu sayımızı ziyadeleştirmeye çabalayacağız.
Ali Ulusan’la yarış standartlarımızı zirveye taşıyacak, Okan Alp’le uluslararası standartlara kavuşmanın keyfini yaşayacağız.
İsmail Özkan’la en yeni ve en güzel parkurlarda, pistlerde yarışacak, Günöz Atakan’la reklam, sponsorluk ve pazarlama imkanlarına kavuşacağız.
Hamit Dizman’la medyada görünürlüğümüzü artırıp, daha çok bilinir ve görünür olacak, Hüseyin Küçükkelepçe ile dilek, temenni ve şikayetlermize anında cevap bulacağız.
Faysal Şefkatlioğlu’yla kulüplerimizin gücüne güç katacak, Fatih Kılıç’la pistlerde, parkurlarda yepyeni donanımlarımız ve kıyafetlerimizle hazır bulunacağız.
Tayfun Şık’la daha güçlü bir idari yapılanma içinde olacak, Aygül Denli Tavat’la sponsorlukta önemli mesafeler alacağız.
Sporcumuzun yüreğine dokunacak, kulüplerimizin dertlerine çare olacak, motosikletimizin üzerinde gidebildiğimiz en uzak yere bu özgürlük kültürünü taşıyacağız. Yarış, eğitim, gezi, festival, şenlik, şov, fuar derken her fırsatta motosiklet tutkunlarıyla bir ve beraber olacağız…
Niyet edecek, gayret gösterecek ve inşallah muvaffak olacağız.
Herşey bir yana;
Ben olmayacak, biz olacağız…

Bekir Yunus Uçar”

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

Reklam
To Top