Connect with us

Motor Delisi

Yarışçılarımız Serez için yola çıkıyorlar

YARIŞLAR

Yarışçılarımız Serez için yola çıkıyorlar

serez-pistTürkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 5. ayak yarışları bu hafta sonu yine Serez Pisti’nde koşulacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından 14-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek beşinci ayak yarışına 100’den fazla sporcunun katılması bekleniyor…Ulaşım ve konaklama gibi bütün masraflar TMF tarafından karşılanırken, Serez kafilesi 13 Ağustos Perşembe günü İstanbul’dan hareket edecek.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5. ayağında TMFGP, 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), Bayanlar Kupası ve 125 cc sınıflarında yarışlar yapılacak. Serez Pisti’nde pilotlar, birbirinden zorlu 16 virajı ve 3 bin 186 metreyi en önde tamamlamanın mücadelesini verecekler. 14 Ağustos Cuma günü yapılacak teknik kontroller ve serbest antrenmanların ardından, 15 Ağustos Cumartesi günü sıralama antrenmanlarına geçilecek. 16 Ağustos Pazar günü sporcular 10 farklı sınıfta kupa için gridlere dizilecek.

SEREZ PİSTİ
Yunanistan’ın Serez şehrinin güney batısında yer alan Serez Pisti 1999 yılında açıldı. Dünya Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) özelliklerine uygun olan Serez Pisti’nin genişliği 12-15 metre arasında ve start düzlüğü uzunluğu da 662 metre. Motosiklet yarışları için teknik ve emniyet kurallarına göre tasarlanan pist, 3 bin 187 metre uzunluğunda ve 16 virajdan oluşmakta. Yarışların saat yönüne doğru koşulduğu pistte, 7 sol viraj ve 9 da sağ viraj bulunuyor ve çapları 40 ila 100 metre arasında değişmekte.

 

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YARIŞLAR

Reklam
To Top