MXGP Türkiye
Yeni BMW Scooter modelleri C 650 Sport ve C 650 GT - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

Yeni BMW Scooter modelleri C 650 Sport ve C 650 GT

YENİ MODELLER

Yeni BMW Scooter modelleri C 650 Sport ve C 650 GT

bmw-scooterSpor, touring ve urban cruising için yeni dinamik maxi scooter motosikletler C 650 Sport ve C 650 GT.
Her iki BMW maxi scooter motosikletin öne çıkan farklılıkları, öncekilerden çok daha geniş bir hedef kitleye hitap etmesi. C 650 Sport, sportif eğilimi olan sürücülere yönelik iken, C 650 GT ise konfora ve touring kapasitesine daha fazla önem veren sürücüleri hedef alıyor.

Modifiye edilen hareketli aksam, daha konforlu süspansiyon ve tümüyle revize edilen tasarımla birlikte C 650 Sport modeli, öncekine göre daha kusursuz bir sürüş kavramını, bir maxi scooterın sağladığı özel çeviklik ve konforla bir araya getiriyor.

Daha aktif bir sürüş deneyimi için optimize hareketli aksam ayarı ve yeni egzoz sistemi.
647 cc kapasiteli 2 silindirli sıralı motor, C 650 Sport ve C 650 GT’nin dinamik itiş gücünü bir kez daha garanti ediyor. İki modelin de motor gücü 7.500dev/dk’da 60bg’yi (44kW) buluyor. 7.000dev/dk’da 48bg (35kW) gücünde bir model daha mevcuttur. Motor eşleştirme yeni C 650 Sport ve C 650 GT modellerinde kullanılmak üzere EU4 kirlilik sınıfı gerekliliklerine uyum sağlayacak şekilde yeniden tanımlandı. Bununla birlikte yeni susturucu, motosikletlere daha dinamik bir görünümle birlikte oldukça dolgun bir ses sunarken yeni ECE R41-04 gürültü testi düzenlemelerine de uyum sağlıyor.

Yeni debriyaj balatalarıyla birlikte sunulan yeni CVT şanzıman ayarı, debriyaj kavramasını optimize ediyor ve böylece özellikle daha dinamik bir hızlanma tepkisi sağlıyor. Bu durum CVT’nin şanzıman oranı değiştirilerek ve merkezkaç kuvveti ağırlığının ince ayarı sayesinde elde ediliyor.

Daha fazla konfor için yeni süspansiyon ve amortisör ayarı.
Yeni C 650 Sport ve C 650 GT’nin süspansiyon kurulumu, çelik borulu köprü şasi ve salıncak yatağı bölümünde dökme alüminyumdan oluşan burulma dayanımına sahip bir hibrit kompozit yapıyı kullanmayı sürdürmekte. Her durumda 115 milimetrelik mevcut yay hareketini koruyarak daha konforlu bir süspansiyon ayarı oluşturmaksa mümkün. Sonuç olarak C 650 Sport ve C 650 GT sportif ruh ve konfor arasında kusursuz bir uzlaşma sağlıyor.

Fren ve hızlanma sırasında maksimum güvenlik için standart ABS ve ASC. C 650 GT için Yan Görüş Yardımı seçeneği.
Fren sisteminin standart BMW Motorrad ABS Bosch 9.1MB ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen “360° Güvenlik” prensibine dayalı optimum tasarımı en üst düzey aktif sürüş güvenliğini sağlıyor. Bir diğer güvenlik avantajı da artık standart olarak motosiklet üzerinde fabrika çıkışı sunulan ASC olarak bilinen Otomatik Denge Kontrolü. Ayrıca, iki tekerlekli araçlar için dünyada ilk kez sunulan bir özellik olan motosiklet sürücüsü yardım sistemi SVA olarak bilinen Yan Görüş Yardımı sayesinde ek konfor sağlanır. C 650 GT modeline ait bu yeni seçenek, örneğin özellikle şehir içinde çok kullanışlı bir özellik olarak şerit değiştirirken kör noktayı izleyerek sürücüyü destekliyor.

C 650 Sport için tamamen yeni dinamik bir tasarım ve C 650 GT için detaylı biçimsel ince ayar.
İki modelin yeni sürümü özellikle C 650 Sport için daha modern, dinamik ve geleceğe dönük bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Bu özellik BMW Motorrad tasarım felsefesiyle kusursuz bir biçimde entegre. Buna karşın Konfor alt segmenti için konumlandırılan C 650 GT modelinde yeni arka yan kaplama panelleri ve yeni arka ışık ünitesi ile ince bir ayar gerçekleştirilmiş. İki modelde de yeni tasarım gösterge paneli ve yeni gidon kaplaması mevcut. Diğer yeni özellikler arasında orta dikmenin revize edilen kinematik özellikleri ve otomatik gündüz farı fonksiyonu bulunuyor.

Yeni C 650 Sport ve C 650 GT’nin çekici renkleri. C 650 Sport ve C 650 GT modellerinin her biri üç renk seçeneğiyle piyasaya sürülüyor. C 650 Sport modelinin Opak Metalik Turuncu rengi aracın atletik karakterini öne çıkarıyor ve kontrast yüzeylerle birlikte dinamik, modern bir görünüm sunuyor. Buna karşın mat Beyaz, yeni C 650 Sport modeline teknik, kompakt ve hafif bir görünüm veriyor. Yeni C 650 Sport, Metalik Siyah rengiyle daha klasik bir tarza sahip BMW tutkunları için. C 650 GT modelinde Metalik Siyah, motosikletin şık karakterini öne çıkarırken, Metalik Donuk Bronz ise kontrast tonlarla birlikte yeni C 650 GT’nin stilini net bir biçimde vurgulayan uyumlu bir renk yaratmış.
Mat Beyaz ise bizce C 650 GT’nin dinamik yanını vurgulamış ve oldukça hafif ve çevik bir görünüm sunmuş. Sizce de öyle değil mi?


C 650 Sport ve C 650 GT modellerindeki yeni özelliklere genel bakış:
• Revize edilen debriyaj balataları ve daha anlık hızlanma tepkisiyle bir araya getirilen yeni CVT.
• Spor ve konfor arasında ideal bir uzlaşma sağlayan yeni süspansiyon ve amortisör seti.
• ABS’ye ek olarak, hızlanırken maksimum güvenlik için artık ASC de standart.
• C 650 Sport modeli için tamamen yeni, dinamik tasarım.
• C 650 GT modeli için detaylı biçimsel ince ayar.
• Daha dolgun bir ses ve daha dinamik bir görünüm için yeni susturucu.
• Yeni gösterge paneli tasarımı.
• Krom uygulamalarıyla yeni gidon kaplama elemanları.
• Yeni, üstün kalitede yüzeyler (kumlu efekt).
• Otomatik gündüz farı.
• Daha kolay kullanım için revize edilmiş orta dikme kinematik özelikleri.
• C 650 GT için yeni sürücü yardım sistemi Yan Görüş Yardımı (SVA).
• C 650 Sport modeli için yeni renkler: Opak Metalik Turuncu, mat Beyaz ve Metalik Siyah.
• C 650 GT modeli için yeni renkler: Metalik Siyah, Metalik Donuk Bronz ve mat Beyaz.

Daha fazlası için filmi izleyin.

Yorumlar

Yorum Bırakın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazlası : YENİ MODELLER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top