MXGP Türkiye
YZF-R25 Kullanıcıları Pist Deneyimine Hazır mısınız? - Motor Delisi
Connect with us

Motor Delisi

YZF-R25 Kullanıcıları Pist Deneyimine Hazır mısınız?

MOTO HABER

YZF-R25 Kullanıcıları Pist Deneyimine Hazır mısınız?

YZF-R25 Kullanıcıları Pist Deneyimine Hazır mısınız?

“YZF-R25 Kullanıcılarına Pist Deneyimi” organizasyonu 14-15 Ekim Cumartesi ve Pazar günleri Uşak Supermoto Pistinde gerçekleşecek.

14-15 Ekim 2017- YZF-R25 Kullanıcılarına Pist Deneyimi

ETKİNLİK DETAYLARI:

1) Yer: Uşak Supermoto Pisti
2) Ücret: 150 TL (pist kullanım bedeli, öğle yemeği, sigorta, eğitim dahildir)
3) Etkinlik kontenjanlarla sınırlıdır.
4) Kayıt için: 0 850 399 07 07 numaralı telefondan kayıt oluşturabilirsiniz.

“YZF-R25 Kullanıcılarına Pist Deneyimi” organizasyonuna başvuru için aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir:

BAŞVURU ŞARTLARI:
1) EHLİYET:
Kaydınızın geçerli olabilmesi için lütfen eğitim günü, Türkiye’de geçerli bir motosiklet ehliyeti (A2 veya A sınıfı) ile birlikte hazır bulununuz.

2) SÜRÜŞ TECRÜBESİ:
Motosiklet ile en az 3.000 km sürüş tecrübeniz olması gerekmektedir. Ayrıca YZF-R25 motosikletinizin rodajının tamamlanmış olması ve 1.000 km ve diğer periyodik bakımlarının yetkili servisler tarafından yapılmış olması gerekmektedir.

3) RUHSAT:
Motosikletinizin ruhsatının orijinali ve bir fotokopisinin test gününde yanınızda bulunması gerekmektedir.

4) MOTOSİKLETİN FİZİKİ KONTROLÜ:
Eğitim ve pist günü kullanılmak üzere, motosikletinizin ön kısmına yerleştirilecek bir katılımcı numarası verilecektir. Motosikletinizin kontrolü sırasında hız göstergeniz ve aynalarınız bantlanarak kapatılacaktır. Daha sonra lastik basınçlarınızı pist için ayarlamanızı tavsiye ediyoruz (bu konuda ekip arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır). Pistte yeterli miktarda lastik basınç ölçüm cihazı ve kompresör hazır bulunacaktır. Lütfen gün sonunda lastik basınçlarınızı yol şartları için tekrar ayarlamayı unutmayınız.

Motosikletinizin pist şartlarına uygunluğunu sağlamak sizin sorumluluğunuzdur. Motosikletinizin temiz, bakımlı ve her tür sıvının sızdırmazlığı sağlanmış olmalıdır. Jantlar, lastikler, zincir, frenler, tüm oynar noktadaki rulmanlar, ön ve arka süspansiyon iyi durumda olmalı ve bütün noktaların eksiksiz ve hasarsız durumda olduğu piste gelinmeden önce sürücü tarafından kontrol edilmelidir. Piste girerken en son kontrol tarafımızdan yapılacaktır.Teknik kontrol sonucu motosikletinin piste çıkmaya elverişli olmadığına karar verilen katılımcı program dışı kalacaktır.

5) KIYAFET VE GÜVENLİK EKİPMANLARI:
Kıyafetler pistte oluşabilecek istenmeyen durumlarda sizi korumalıdır, bu yüzden kıyafet ve özellikle kaskı kurallara uymayan katılımcılar eğitime alınmayacaktır. Kıyafetleriniz hasarsız ve eksiksiz olmalıdır. Sürücüler tarafından kullanılan tüm kasklar ECE 22-05, Snell M2000/M2005, DOT, BSI 6658 Type A veya ACU Gold onaylı tam (full face) kask olmak zorundadır. Motosikletinizi kullandığınız süre boyunca kask takılı olmalı ve uygun biçimde bağlanmalıdır. Çenesi açılır (flip-up) kasklarla pist sürüşüne katılamazsınız.

Tek parça deri tulum güvenliğiniz için tercihimizdir. Ancak deri tulumu olmayan katılımcılar iki parça, belden birbirine bağlanabilir deri veya tekstil kullanabilirler. Kıyafetlerde tam (omuz, dirsek ve kalça) korumaları bulunmalı ve vücudunuzun tamamını kaplamalıdır.

Motosiklet için üretilmiş racing veya touring uzun ve tam (kaval, burun, topuk ve bilek) korumalı çizme kullanmanız gerekmektedir. Bağcıklı veya cırtlı kısa bot hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir.
NOT:
 1. Kıyafeti uygun olmayan katılımcılar için gerekli görüldüğünde deri tulum ve/veya bot tarafımızdan sağlanacaktır (elimizde bulunan sınırlı ekipmanlardan tulum adedi, bedeni ve bot numarası uygun olduğu sürece…)
 2. Eldiveniniz bileği kapatacak kadar uzun, üzeri karbon veya sert korumalı deri olmalıdır. Ancak deri eldiven kullanmayanlar korumalı tekstil eldiven de kullanabilirler. Ayrıca tüm sürücülere sırt koruma kullanmalarını tavsiye ediyoruz.
 3. Kullanılacak tüm giysiler hasarsız olmalıdır. Metal parçacıklı diz kaydırıcıları (knee slider) yasaktır.
 4. Motokros eldivenleri ya da bileği açıkta bırakan deri eldivenler, jean pantolon veya ceket, Paddock ceket tabir edilen korumasız tekstil motosiklet ceketleri, motosiklet botu olmayan her tür bağcıklı veya bağcıksız bot ve açık kask kullanmak kesinlikle yasaktır.
 5. Hiçbir katılımcı eğitim ve pist tecrübesi sırasında alkol tüketmemeli ya da alkolün etkisi altında olmamalıdır. Alkol testi yapma ve bu gerekçe ile katılımınıza izin vermeme hakkımızı saklı tutarız.
 6. Hiçbir katılımcı eğitim ve pist tecrübesi sırasında (reçeteli/reçetesiz) ilaçların etkisi altında olmamalı ve sürüşüne etki edebilecek bir sağlık sorununa sahip olmamalıdır. 
6) GÜVENLİK KURALLARI:
Günün başında tüm katılımcılara eğitim ve pist ile ilgili güvenlik briefi verilecektir. Bu briefe katılmayan katılımcılar piste çıkartılmayacaktır. Eğitime katılan herkes kim olursa olsu öğrencidir ve kuralları tamamen kabul etmiş sayılır. Bütün bu katı kurallar sizin güvenliğiniz içindir. Bu kuralların herhangi birini ihlal eden katılımcılar yetkililer tarafından pistten çıkartılacaktır.
 • Tek teker, arka teker kaldırma, lastik kaydırma gibi her türlü tehlikeli hareket yasaktır.
 • Pitlerde maksimum sürat 25 km/saattir.
 • Pistte ters yöne girmek kesinlikle yasaktır.
 • Pistte görevlilerin veya eğitmenin onayı olmadan piste çıkmak yasaktır.
 • Katılımcı kendi devresinin sonunda mutlaka pite dönmelidir. 
 • Düşüp hasar gören motosikletlerin piste çıkmasına müsaade edilmeyecektir.
 • Hızlı sürücü yavaş sürücüyü geçerken yavaş sürücüye 2 metreden daha fazla yaklaşamaz. 

 

Yamaha R25 piste hazırlık bölüm1
Kaynak: Yamaha Motor

Yorumlar

Daha Fazlası : MOTO HABER

Popüler Haberler

Motomax

Etiket Bulutu

Videolar

MXGP Türkiye
To Top